HomeVodácký oddíl

- 180 členů, jeden oddíl dospělých, mládežnické oddíly Vikingové a Žlutý kvítek

- pořadatel soutěže Českého poháru vodáků na Otavě

Historie

Naše tělovýchovná jednota je v Plzni jednou z nejstarších a v roce 2011 si připomene sto desátý rok své existence. Vodáci patří k jejím oddílům již několik desítek let. V nepříliš dávné historii nesli jméno patronátní organizace Potraviny Plzeň a fungovali v rámci turistického odboru TJ. V roce 1993 byl z většiny členů turistického odboru ustaven samostatný kanoistický oddíl s hlavním zaměřením na vodní turistiku.

Krédo

V nezbytném jednotni, v pochybném svobodni a ve všem s pochopením.

Oddílová hymna

Když flašky rumu stály, vodáci z Potravin vesele se smáli,

když flašky rumu stály třiatřicet padesát ...

(melodie jako Makovičky nebo bývalá znělka Intervize)

Loděnice

V Plzni na Jikalce, u Mže, vlastníme loděnici, užívanou od konce války. Kdysi to prý byly staré německé říční lázně. Původní dřevěné objekty sloužily hodně dlouho, vodáci je však postupně zbourali a postavili prostory zděné. Desetiletá svépomocná akce skončila v roce 1990 a všichni si pochvalují, že to bylo v hodině dvanácté. Protože tak rozsáhlá rekonstrukce, včetně pořízení si velkého vleku na lodě za autobus a dvou malých vleků za auta, by v současných podmínkách neměla šanci.

Máme k dispozici převlékací boxy, dílnu na opravy a její sklad, tři sklady až na 120 lodí. Každý člen má svůj krakorec, skříňku a povinnost odpracovat v kalendářním roce šest brigádnických hodin. Kromě vleků vlastní oddíl ještě dvanáct lodí, pořízených za společné aktivity a od sponzorů.

Loděnice vodáckého oddílu TJ Union Plzeň se nachází přibližně na těchto souřadnicích: zeměpisná šířka 49° 44' 55,5" zeměpisná délka 13° 21' 41,2" Upřesnění: Naše galaxie, Země, Evropa, Česká republika, Západní Čechy, Plzeň.

Více info na webových stránkách oddíílu: http://oddil.vodacitjunion.cz/